Nejlepší filmy 2012 (zima)

Blíží se Poslední Rok a s ním i nabídka nejlepších filmových novinek. Pojďme si naplánovat na co půjdeme. Zaměřím se jako obvykle na doporučeních těch nejlepších filmů z ledna a února nadcházejícího roku. Vybírám z ČSFD.

Černobílý svět

V originále The Help ( USA / Indie / Spojené arabské emiráty)

Drama na motivy známého bestseleru. Na první pohled spíš pro holky.

 

Nebezpečná metoda

V originále A Dangerous Method . ( Kanada / Velká Británie / Německo / Švýcarsko)

Opět trochu drama/thriller, ale doporučuji už kvůli tomu Freudovi. Pro odlehčenější téma z podobné doby se pak v lednu objeví Vrtěti ženou (to už je ale spíš komedie o vynálezu vibrátoru).

 

Underworld: Probuzení

V originále Underworld: Awakening (USA)

Žánrová klasika: „bitvy mezi upíry a Lycany, tentokrát ve 3D. Kate Beckinsale, hvězda prvních dvou filmů, se vrací ve své hlavní roli jako upírka válečnice Selene, která unikne z vězení do světa, v němž lidé objevili existenci upírů a klan Lycanů, kteří mezi sebou vedou totální válku k vymýcení obou nesmrtelných druhů“

 

Sherlock Holmes: Hra stínů

V originále USA
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
(USA, 2011)

Prvně jsem filmového Holmese moc nemusel, ale když se mi podařilo odprostit se od svých knižkových představ… je to super postava a film co má spád. Dvojka bude na první pohled výpravější.

 

Speciální jednotka

V originále Forces spéciales (Francie)

Únorový dobrodružný výpravný akčňák, který postříká spíš slzami než krví, ale lepší než drátem do oka. Za zmínku stojí Diane kruger.

 

Kronika

V originále Chronicle (Velká Británie / USA)

Ne opravdu si nemyslím, že to bude extra dobrý film. Ale je to jediné sci-fi které na konci zimy vyjde. Podobné „předrecenze“ jej přirovnávají k Paranormal Activity 3 s příměsí superhrdinů. Na první pohled už ale vypadá líp Kronika mutantů :-).

One Response to “Nejlepší filmy 2012 (zima)”

  1. […] Nejlepší filmy z konce zimy nepřinesly nic zásadního. Snad proto zaro začne poněkud depresivně: […]