Nejlepší filmy z jara 2012 (ukázky)

Nejlepší filmy z konce zimy nepřinesly nic zásadního. Snad proto jaro zahajují producenti poněkud depresivně.

Musíme si promluvit o Kevinovi (drama, thriller s mysterioznimi prvky) hraje na emoce. Mladé páry zvažující pořízení roztomilého špunta na oživení jejich dostud šťastného vztahu by tento film rozhodně neměly minout. Nikdy nevíte co z něj vyroste ;). Viz CSFD.


Hněv titánu — akční fantasy řezačka, která (zatím) slinbuje o něco lepší zážitek, než poněkud hloupé Clash of the titans. Režisér se inspiroval žánrovým mixem Sucker Punch a vybral si jako soundtrack remake Sweet dreams — trochu profláklé, ale stále dobré :). Viz CSFD.


 Hunger Games: Aréna smrti se může pyšnit krásným postapokalyptickým prostředím, jinak je námět velké klišé rozvířené pořádným přehráváním ze kterého se za každou cenu ždímají převařené emoce. Osobně od toho nic nečekám, ale stát se může lecos; sem film zařazuji jen kvůli zasazení do postapo světa. Viz ukázka na Youtube.


John Carter: Mezi dvěma světy — bomba :), Scifárna od Walt Disney podaná jako fantasy. Must see už jen vkůli tomu převzatému námětu od spisovatele dobrodružných sci-fi. Pro lepší představu o prostředí koukněte sem na Wikipedii. A teď ukázka:


A dál jen doporučení ve zkratce s odkazy na ČSFD:

 • Zkrat — akční  thriller, žánrová klasika.
 • Bitevní loď — vezmu-li v potaz, že jde o americkou produkci, je toto zpracování prvního kontaktu s mimozemskou civilizací poměrně uvěřitelné :).
 • Konečná uprostřed cesty — depresivní drama (nádor na mozku) na závěr 🙂 — ať začínáme a končíme stejně.

3 komentáře to “Nejlepší filmy z jara 2012 (ukázky)”

 1. […] blog post best films of spring 2012 inspired me to write about movies as well. Actually, I’ve only started watching movies […]

 2. […] Vrcholí léto a protože neustále googlíte „nejlepší filmy“, napsal jsem další várků mých doporučení na ty nejlepší filmy, které přijdou do kin na konci léta a na podzim 2012. První a poslední tip je trochu alternativní, zbytek je většinou výběr toho nejlepšího z očekávaného mainstreamu. Pokud si rovnou chcete něco stáhnout, zkuste Tip na film (odkaz není zločin přece) a na torrentech už určitě budou filmy z jara 2012. […]

 3. Bob napsal:

  I read a lot of interesting posts here. Probably you
  spend a lot of time writing, i know how to save you a lot of work, there is an online tool that creates readable,
  google friendly articles in seconds, just search in google – laranitas free content source