Čerstvé zkušenosti s futonem

Předběhl jsem Velkou Holku na koupil si futon dřív než ona :). Rovnou i s tradiční japonskou postelí. Stejně jako ona jsem očekával především tvrdší matraci, zároveň jsem se chtěl zbavit své dosavadní postele, která tu zbyla po předchozích obyvatelích naší squattové domácnosti.

Takhle vypadá futon bez potahu

Nevýhody futonu

Nevýhoda je jenom jedna (na tu mě upozornili v obchodě, kde jsem futon kupoval) — musí se provětrávat. Ideální je vytáhnout celou matraci na prosluněný balkón/terasu a vyvěsit jej. Kdo viděl naši pavlač (níž na fotce), jistě chápe, že s matrací těžší než já — to není chyba, futon je opravdu hodně těžký — je vyvěšování poněkud riskantní. Podle mé krátké zkušenosti to zatím jednotýdenní prověrávání futonu úplně stačí.

.. a rešení

Rozhodl jsem se proto věnovat půlden výrobě ráhna. Náhoda tomu chtěla, že jsem před časem našel před domem papírovou trubku ideální velikosti; nařezat si distanční sloupky a celý systém ukotvit ke stěně už bylo otázkou hodin.

Super taky je, že rám postele se dá na jedné straně zvednout a vznikne tak výborná pohovka :), podobná je v nabídce třeba tady. Celý rám je navíc dost lehký a dá se sbalit do relativně malé krabice. Jen to chci asi dvě hodiny montování. Za nevýhodu samotného rámu bych považoval to, že při pohybu na posteli praská — „dřevo pracuje“, jak řekl pozitivně prodejce v brněnské pobočce (kde se můžete na posteli i poválet). Zezačátku mně to vadilo, ale to vnímám jen jako příjemný zvuk. Že mi ráhno spadne jsem se nebál — ze zkušenosti vím co tyhle kotvy vydrží, když za ně taháte pod správným úhlem.

Hlavní výhoda je ale že se na tvrdší matraci fakt líp spí, mám z toho lepší pocit než z těch pěnových náplní. Prodejce sice prodává i „speciální“ potahy, já si však koupil podstatě levnější (180,- a kus) klasický bavlněný — a zkušenosti zatím dobré.

One Response to “Čerstvé zkušenosti s futonem”

  1. Kwajalein napsal:

    krásná pavlač!