Kam s titulem z PEF? Na dlažbu.

Nedávno se před školou objevily podpisy novopečených absolventů. Proč během pár dní zmizely? A proč je vlastně píšeme?

V mnoha vysokých školách je to super tradice. Student pět let maká jako kůň a jediné co mu zbyde je diplomka, na kterou se bude jen prášit v archivu. „Dosáhla jsem cíle, chci se prostě pochlubit a udělat za školou pořádnou tečku“ vysvětluje studentka, která si nepřeje být jmenována. Chodník se zdá být trvalou a dostatečně exponovanou platformou pro ztvárnění vítězného podpisu. I té tečky za Ing.

A co se s nápisem děje dál? Záleží na tom na který chodník se podepíšu? Mnohé vysvětluje tajemník PEFky v dnešním oznámení.

OZNÁMENÍ
o úklidu a čištění chodníků, finanční úhradě s tím spojené a opatřeních do budoucna. V posledních týdnech došlo k několikanásobnému znečištění chodníků, vedoucích podél budovy Q, A a B, a to pokreslením a popsáním těchto chodníků různými nápisy.

Vzhledem k tomu, že chodník patří pod správu organizace Brněnské komunikace, a.s., tato po univerzitě nyní požaduje odstranění nápisů a uvedení chodníků do původního stavu.

S tím je samozřejmě spojena i velmi vysoká finanční částka, kterou musí univerzita (a potažmo jednotlivé fakulty) vynaložit na toto vyčištění. Částka se pohybuje v řádu desetitisíců Kč.

Vzhledem k této situaci vedení Provozně ekonomické fakulty touto cestou apeluje na všechny studenty, aby se propříště vyvarovali takovýchto aktivit a snažili se dodržovat základy slušného chování a určitou míru společenské kultury, odpovídající jejich postavení studentů vysoké školy.

V případě, že se tato situace s poškozováním chodníků bude opakovat, hrozí viníkům nemalé sankce finančního charakteru. Nutno také dodat, že univerzita se bude snažit přijmout taková opatření, aby odhalení případných viníků bylo co možná nejvíce usnadněno a urychleno.

Děkuji za pochopení,
Ing. Jaroslav Pakosta
tajemník PEF

 

Já si taky myslím, že psát na veřejné chodníky před školou není dobrej nápad; spravuje je někdo jiný a chce logicky náhradu. Rozhodně je vhodnější své dílo zvěčnit přímo v areálu. Vydrží dýl a vytvoří něco jako atmoféru školy — tu potřebuje PEFka jako sůl. Já bych psal tedy přímo před budovu Q a něčím co se dá líp smýt (křída?).

A co by si z toho měla vzít škola? Nebojovat se studenty. Vžijte se do jejich pocitů (druhý odstavece) a umožněte jim se vyjádřit, možná toho čištění pak nebude tolik potřeba. První nápad: určit místo, kde se můžete beztrestně umělecky vyjádřit (tzv. „legál“).

Ty desítky tisíc za odstraňování nápisů se přece dají utratit mnohem užitečněji.

 

5 komentářů to “Kam s titulem z PEF? Na dlažbu.”

 1. x napsal:

  Hezké, ale ani fotky by se krást neměly 😉

 2. Orwen napsal:

  Autora stále aktivně dohledávám. Když se mu to nebude líbit, zajdu tam a přefotím to. Jestli ho znáš, dej vědět na mail a domluvíme se :).

 3. q napsal:

  Ani před Q to nejde!!!! Vyletěl na nás Ševela a řval na nás, že si máme ničit vlastní majetek a ne majetek školy!!!

 4. Štěpán napsal:

  Otázkou je kdy se dotyčný podepíše, pokud v době kdy již není studentem školy tak po ní nemůžou chtít finanční kompenzaci 😉 Na tohle bych to zahrál.

 5. Orwen napsal:

  Škola má přece právo vymáhat kompenzaci po všech, kteří ničí její majetek, bez ohledu na to jestli tam zrovna studují nebo ne.