Co právě čtu?

Příspěvek do pravidelné rubriky časopisu Ajeťák

Je to hrozně divný, ale nedávno jsem začal číst akademické články. K tomu mě dovedl takový řetězec

  1. chci naprogramovat dobrý systém na odhalování plagiátů (to je cíl)
  2. k tomu musím potkat chytrý lidi
  3. ty potkám na vědeckých konferencích
  4. k tomu musím sám psát dobré články
  5. proto si jich musím prvně sám pár přečíst

Takže teď sjiždím hyperzábavné věci typu „Fuzzy Semantic-Based String Similarity for Excrentic Plagiarism Detection“ :).

Zajímavější však možná bude beletrie. Minulý týden jsem se pustil (a dočetl) do románu Nesnesitelná lehkost bytí od Milana Kundery. Je napsaný dost uvěřitelně 😮 a čtivě. Trochu mě nudily autorské filosofické vsuvky, ale dalo se to přežit. Normálně ale filosofické vzuvky mám rád, jen ten Kundera ze sebe dělá moc chytrýho.

Pak tu mám černý puntník za Game of Thrones, kterou mně půjčil kolega ze Seznam.cz, tu mám půjčenou už od května, ale ještě jsem se na ni nepodíval :-/.

Dlouhodobě mám rozečtenou Temnou věž od S. Kinga (to je série knížek; děj se odehrává postapo době), kterého rád čtu v angličtině, protože píše docela jedoduše, tak mám šanci to pochopit.

Do budoucna na mě pokukuje životopis Steva Jobse z nové knihovičky v Techsquatu a pak už jen velká kupa učebnic :-/. Možná tak začnu publikací This Will Make You Smarter od respektovaných vědců, kteří ji popisují jako „katalog myšlenek a konceptů, které by neměly scházet v žádné hlavě“ — pak se mi ty učebnice možná podaři schroustat rychleji a budu se moc třeba těšit na další beletrii :).

Poznámka autora.: komu by článek nestačil, koukněte na můj tematicky podobný článek blog.orwen.org/2010/03/jakou-si-koupit-knizku/ nebo recenzi na knihu Svět bez nás blog.orwen.org/2011/08/alan-weisman-svet-bez-nas/.

Comments are disabled