Konference WebExpo 2012

Pár nesourodých postřehů.

První dojmy z #WebExpo — Neoznačený vstup do budovy, super nové i známé tváře, výborné kafe a atmosféra. Výpadková Wifi.

Zatimco dřív jsme na podobných akcích sbírali propisky, později to byly vědomosti na zajímavých odborných prezentacích, dnes už i mě pohltilo buzzword „networking„. Většinu času jsem tak strávil mimo přednáškové sály. To je ovšm úspěch! S visačkou „hledám investora pro svůj projekt jsem sice moc nepochodil, zajímavých lidí však poznal víc než dost na to, abych výrazně posunul svůj horizont plánů s Antiplagiátorem (zatím tajné). A že jsem narazil i na bývalé kolegy ze Seznam.cz mě prostě jen udělalo radost.

Původně jsem se chtěl ve vlaku oddat snění, sociální kletba však udělala své.

Nějaké poznámky k přednáškám?

  • Redis určitě využuji; portuji na něj z MySQL indexátor korpusu pro Antiplagiátor (přednášející Honza Král; díky), bude-li zrychlení stejně významné jak moje nadšení, pak je o co stát :).
  • Scrum. Praktické zkušenosti z nasazení. Dostřehy: pravidelný standup jako rituál, maximální doba sprintu prý dva týdny, vyhnout se zadávání termnů (až to bude, tak to bude), „od té doby co vyvíjíme agilně, je tým klidnější“ :).
  • Jak nedělat API jsem se moc nedozvěděl, za zapsaná mě stálo akorát:
    Mock > use > implement

 

Závěr

Ze svého krátkého reportu vynechávám neděli, neboť se ten den odehrával ufobalový turnaj. I bez ní jsem však z koncentrované atmosféry vyždímal zkušenost:

Nikdy jsem si tomu nevěřil, ale zdá se, že důležitou podmínkou úspěchu je opravdu umět nevyspalý poutavě hovořit s plnou pusou obloženého chlebíčku na libovolné téma. #webexpo

Na WebExpo jsou jistě úspěšní všichni, kdo jiný by si mohl dovolit dát pět tisíc za vstupenku? Já ne :). Chlebíčkem se však rozhodně nikdo nezadusil.

 

Comments are disabled