Konference v Madridu: cesta

Jak už jsem se možná někde zmínil, rozhodli jsme se ve škole část své práce na Antiplagiátoru (konkrétně článek Heuristic and AI approach to optimize plagiarism detection tool using a public s earch engine) publikovat v akademické obci. Předchozí akademické setkání na Kypru přineslo ohlasy vesměs pozitivní, tak hurá do nějakého dalšího jižního státu, dokud i ty nepostihne hnusné podzimní počasí.

Přípravy na cestu

Odjíždět jsme měli před svítáním novým vlakovým spojem „D1 Express“, původní plán strávit celý večer balením však narušilo tvůrčí zapálení kluků z Techsquatu. Přiznávám se, že tentokát jsem na tom měl velký podíl, protože jsme konečně začali všichni dohromadi dělat fakt velkej cool projekt do kterýho jsem mohl pozapojovat skoro všechan hardware, co jsem doma našel O:-). Teď to fakt nebude zas jen nějaká klikací webovka, jak je to teď v móde, ale úplně novoá technologie. Nechte se překvapit :), brzo se na naší stránce objeví fotka z výroby. Skončili jsme v jednu ráno, pak ještě nějaké ty úkoly do školy… do ranního odjezdu jsem tak naspal jen necelé dvě hodiny.

Nečekaná informace na cestě

Po nástupu do vlaku jsem dostal opravu špatný nápad — kouknout do programu konference [pdf]. Přelítnu očima první den a hurá, jedna přednáška vypadá zajimavě. „Nejedeme tam zbytečně,“ říkám Honzovi. Úsměv na rtech mě ale vzápětí zmrznul, když moje oči padly na jméno přednášejícího. Proč mě to nikdo neřekl? :-O

Pár mentálních cvičením mě však dostalo z počátečního šoku. I když ta přednáška třeba bez přípravy cool rozhodně nebude, zkusím to. Můžou si za to sami :-P.

Ahoj Madride

Cestu jsem pak vesměs prospal nebo propovídal s Honzou; první zajímavá věc bylo až samotné letiště v Madridu; koukněte na fotku.

Průřez třemi patry madridského letiště; dopravníkový pás, výduchy klimatizace, lampy a prověšený dřevem obkládaný strop

Výborné dopravní spojení — metro z letiště až před velice skromný dvouhvězdičkový hotel. Ten nám ovšem přichystal překvapení. Po vstupu do budovy na adrese hotelu obvykle očekáváte recepci. Tady však byla klasická bytovka. Nevyspalí jsme dokonce nakoukli do jednoho bytu odkud nás vytlačila sprška špaňelských slov. „##@! — ??? — $$!@#$$>\!!!

Naplněni beznadějí zkoušíme první patro. A druhé. A třetí. Ve čtvrtém patře s údivem objevujeme samotný hotel. Proč ne?

 

Vstup do hotelu ve čtvrtém patře hned vedle výtahu. Proč ne?

Následné ubytování narušil krátký telefonát kolegů z našeho domovského ústavu „My jsme taky na konfereci v Madridu… nechcete jít do hospody?“ Slovo dalo slovo, přípravu slajdů a doplnění spákovéhu deficitu tak nechávám  na zítřek (tj. den naší prezentace) a hurá na dvě výborné Cerveza a Ensaladilla Rusa (ruský salát). Je to vlastně bramborový salát, ale to jsem před tím nevěděl. Byl vynikající :).

Nejnovější poznatky z vědeckých konferencí si sdělujeme na madridským pivem

Ke spánku se na konec ukládáme až po procházce nočním Madridem ve dvě hodiny ráno. Zatím fajn :).

3 komentáře to “Konference v Madridu: cesta”

  1. […] platí za možnost úkazat svoji práci prořídlému nebo znuděnému publiku. Jak píšu v minulém článku, šok z toho, že budu přednášet byl postavený na neznalosti světa, kde platí automatický […]

  2. Ondřej Veselý napsal:

    […] mi podařilo o Valencii vydolovat z hlavy v Praze při nástupu do letedla. Nic moc. Stejně jako loni do Madridu mě sem zavála náhoda ve formě několikadenní akademické konference, kde jsme si měli […]

  3. Alexandra napsal:

    Bis auf die Bloggerei habe ich alles erledigt :-)Unter den Weuthacnhsbaim gehören ein paar PS3-Spiele und BluRays =)