Konference ve Valencii

Článek jsem napsal původně pro časopis Ajeťák

„Valencie je španělské pobřežní město ve které asi dřív žili umělci.“
Něco takového se mi podařilo o Valencii vydolovat z hlavy v Praze při nástupu do letadla. Nic moc.

Stejně jako loni do Madridu mě sem zavála náhoda ve formě několikadenní akademické konference, kde jsme si měli povídat o plagiátorství.
Naštěstí jsme vůbec neřešili, zda je špatně, nebo dobře, když studenti kopírují svoje seminárky z internetu. Spíš jsme se navzájem chlubili jak dobře umíme programovat systémy pro jejich detekci (antiplagiátory) a vyměňovali si zkušenosti.
Mně třeba zaujalo, jak snadno umí počítač řešit rébusy tohoto typu:

king – man + woman = ?
Paris – France + Italy = ?

Říkám tomu sémantická aritmetika.

Kolegové z Dublinu nám třeba taky povídali, jak ze záznamu konverzace na chatu najít odhalit sexuální predátory (ať už to znamená cokoliv). Jiný zase ukazovali, jak jejich program (ne)umí poznat kytku z fotky. Tedy něco co děláme se službou FlowerChecker. Konferenci prostě doporučuji.
Jo a užitečný trend je teď odhalovat necitované texty přeložené z jiného jazyka.

Ale zpět k Valencii :).

Výběr_038

Spali jsme na kolejích, ale bylo to super 🙂

První co vás na sklonku září udeří do nosu je vlhko a vedro. Dalším dojmy následují — spousty studentů a neschopnost většiny místních mluvit anglicky. Město je protkáno spoustou cyklostezek a téměř na každém rohu je stojan na veřejná kola. Každý (s příslušnou čipovou kartou) si tak může kolo půjčit a do jiného stojanu vrátit. Prostě podobně jak to mají v Londýně a Vídni.

SAMSUNG

Společný hrad z písku — zábava na celý den :).

Potěšilo mě taky samotné srdce města. Z ulic prýští tolik romantiky, že ji nestíhají polykat kanály. Všudypřítomní podnikavci zas neomylně poznají, že máte chuť na pivo a za euro s vámi smění jednu plechovku. Z města se tak stává jedna velká restaurace s pozornou obsluhou.

Mimochodem, na pláž je to od školy jen tři zastávky tramvají.

Comments are disabled