Czech hackathon 2015, začali jsme

3:00 ráno

Začínám pokukovat po měkkém koberci. Na dobrou noc však ještě pár řádek. Oproti nedávn0mu data hackathonu se tu sešli víc hračičkové, geekové a vývojáři. Téme celé akce je lifehacking, tedy vylepšovní běžného života různými triky.

Tak třeba (nejen) na Techsquatu se nám hromadilo ve dřezu špinav0 nádobí. Technologické řešení sociálního problému může být třeba kamera co kouká do dřezu a případného plniče důrazně upozorní. Toto téma mám v hlavě jako „semantic surveillance“ a jen jak mi někdo půjčí USB klávesnici k mému Raspberry, pustím se do toho.

Arduino s akcelerometrem

Arduino s akcelerometrem

Zaujalo mě, že se tu objevil tým s chutí řešit inteligentní zubní kartáček, který vás upozorní zda si čistíte zuby dobře či špatně. Pár týdnu jsem na tom pracoval před dvěma lety, ale nějak to usnulo na nedostatku hardware. V týmu jde však práce mnohem líp. Kluci ze Samepage to s hardware umí a už dnes dali (skoro) dohromady Arduino, co posílá údaje z akcelerometru přes bluetooth do mobilu, který je dál předává po praktické transformaci do cloudu.

Já si vzal na starost samotnou analýzu dat. Už dřív mně Thran napsal aplikaci, co mně sype data z akcelerometry do CSVčka, nad nimi prototypuji. Vzal jsem si za úkol kvalitní hodnocení rychlosti čištění zubů. Kvalitní znamená s využitím fourierovy transformace pomocí které zjišťuji periodu a amplitudu periodického signálu z měření tříosého akcelerometru. Takhle vypadají surová data a průběh fourierovy transformace.

fourrierovky

vzorky dat z akcelerometru a jejich tranformace

Prostým nalezením maxima ve vyhlazené transformované funkci chci najít převažující periodu. Zatím to vypadá slibně, zítra budu pilovat realtime serverové řešení :).

8:00 ráno

V noci jsem nakonec prakticky nespal, zato jsem (zatím teda bez Raspberry) dodělal prototyp „semantic surveillance“. Ještě před chvílí jsem chodil po Techsquare s notebookem, který (nahlas a anglicky) odříkával, co vidí webkamerkou :).

Počkám na snídani a půjdu si lehnout.

 

Comments are disabled