SkyPicker, první dojem

Dnes jsem byl na dvou pohovorech. První vývojář, kterého jsme testovali pracoval v Seznamu a ucházel se pozici ve Skypickeru. Ten neprošel. Druhého jsme přijali, zvažuje však ještě pozici od Seznamu. Právě mi od něj přišla otázka:

Hele chci tvuj uprimnej nazor, urcite skypicker pred seznamem?

Napsal jsem mu.

Mně Seznam naučil disciplínu ve workflow a základy Pythonu. To bylo dobrý v době, kdy jsem něměl ani jedno. Na druhou stranu jsme měli píchačky na počítání docházky, měnící se šéfy a minimální možnost rozhodovat se co a jak dělat. A teplý místo v kanclu. Pro absolventa v podstatě dobrá volba. Btw dnes jsme nevzali kluka co byl v Seznamu několik let a neuměl napsat dost dobrý kod v Pythonu ani rychlé SQL.

Od té doby co jsem prošel malým „startupem“ oceňuju dělat si věci po svým, prosazovat si názory hádat se, dělat i nevývojářský věci, mít možnost něco odfláknout, vidět okamžitě výsledek, být u toho jak vzniká firma a spolupracovat s CTO. To všechno tu je. Je tu i spoustu lidí co dělají chyby, chci se od nich učit. A chodit do práce, protože mě to baví — a navíc za to mít víc peněz, byť mě Jožo drbe za kód co píšu, nebo že tam sem občas do večera. Ale jsem tu trochu specifickej, práci si většinou vymýšlím sám. Těžko se to vysvětluje, ale dělat s klukama, kteří jsou spolumajitelé je mnohem lepší než třeba v Sezamu pracovat pro akcionáře, který nikdy neuvidím.
Ondra
Možná to je jen první dojem.

One Response to “SkyPicker, první dojem”

  1. Honza napsal:

    Jak se rozhodl? 😉